چند وقتی است که تبلیغات نامزد های شورا ها آغاز گردیده و چهره شهر را تغییر داده است.

در این دوره تبلیغات بعضاً جدیدی را می بینیم که نامزد ها از آن بهره می برند مانند بنرهای بسیاری که در شهر مشاهده می کنیم که با هزینه های گزافی تهیه شده است.

دالان بهشتی بسطام به دالان جهنمی تبدیل شده ،کاندیداها به دیوارهای مجموعه تاریخی هم رحم نکرده اند!!

هیئتهای نظارتی به وظایف خودشان عمل نمی کنند و جلوی این بی قانونی ها را نمی گیرند ،شاید می گویند: جلوی انتخابات پرشور را نگیریم که باید گفت پس قانون تبلیغات انتخابات را اصلاح کنید تا همه نامزدهای قانون مدار هم بتوانند مثل نامزدهای متخلف تبلیغ کنند !!!

البته بیشتر نامزدهای جوان و جدیدی که در این دوره نامزده شده و سودای نشستن بر صندلی های شورا را دارند ،بیشتر از این نوع تبلیغات استفاده می کنند و نامزدهای قدیمی کمتر از این روشها بهره می برند (حتی در شهر شاهرود می بینیم که این شیوه تبدیل به نمایشگاه مد و لباس شده است!!!)

طبق شنیده ها ،چند نفر از کاندیداهای شورای شهر در بسطام بالای ده میلیون تومان هزینه کرده اند و تیلیغاتشان از درخت و دیوار آویزان شده است !
اینجا این سئوال پیش می آید که آیا این اشخاص برای ادای تکلیف آمده اند یا برای سوء استفاده از موقعیت آینده؟!!

و حال آیا این نوع تبلیغات میتواند بر مردم اثر داشته و آرایشان را جذب کند، یعنی می شود با هزینه های گزاف  بر مردم تأثیر گذاشت؟!!!

شیوه دیگری که در این دوره اقبال به آن بیشتر شده است حضور در مساجد است؛ نامزد ها با حضور در مساجد با معرفی خود به ارائه برنامه هایشان می پردازند به نظر می رسد این راه بهتر و مؤثرتری باشد تا شیوه های تبلیغی پرهزینه فعلی که حتی این روش از لحاظ اجتماعی هم بهتر است ، نامزد ها به جای اینکه پوسترها و بنرهایشان را به رخ هم بکشند و سبب زشتی چهره شهر شوند.

حتی کاندیداهای محترم به دالان بهشتی شهر (ورودی شهر که معروف شده است به دالان و خیابان بهشتی) هم رحم نکرده اند و تبلیغاتشان را از شاخه های درختان این خیابان زیبا آویزان کرده اند، بهتر است این شیوه تبلیغاتی را در پیش بگیرند و با حضور در مساجد برنامه هایشان را برای مردم بازگو کنند. ( البته نه برنامه هایی که خیالی و رؤیایی به نظر می رسد و حتی رئیس  جمهور هم نمی تواند به این زودی که نامزدها قول آن را می دهند برنامه ها را اجرایی کند)

 به امید بسطامی آباد و زیبا

 

 

با تشکر از افق بسطام
 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 19 خرداد 1392    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، اخبار شهرستان بسطام، انتخابات،     |
نظرات()