پنجمین جلسه مردمی اهالی بسطام با حضور پرشور مردم و مسئولین بخش و شهر بسطام در تکیه و حسینیه دولت بسطام برگزار گردید.

در ابتدای مراسم یکی از اعضای هیئت امنای تکیه دولت ضمن خیر مقدم به حضار در جلسه تاکید کرد: مردم بخش بسطام تا حصول نتیجه مطلوب به پیگیری خود ادامه خواهند داد.

احمد ابراهیمی تصریح کرد: حضور شما اهالی بخش بسطام نشان از تعالی و پیشرفتی است که به این زیبایی نشان می دهید.

وی خاطر نشان کرد: حضور شما مردم ولایی در صحنه برای نمایندگان شما مایه دلگرمی است و از انرژیهای شما نیروی مضاعفی گرفته و به حرکت خود را استمرار می دهند و امیدورارانه گام برداشته تا به نتیجه مطلوب برسند.

احمد ابراهیمی در آخر یادآور شد: پشت بسطام همیشه از قدیم الایام پشت(حامی) بسطام بود و تک بیتی را به حضار تقدیم نمود:

اگر بسطام و پشتش ،مردمی از پاکان پرشورند   که پشتا پشتشان ،نسل نیاکانی سلحشورند

در ادامه مجری برنامه ضمن تشکر از مسئولانی که تاکنون برای تحقق شهرستان شدن بخش بسطام تلاش نموده اند ،تاکید کرد: گردهمایی مردم شریف بخش بسطام بدلیل انتقاد و گلایه از مسائلی است که بی دلیل در روند ارتقاء بخش بسطام ایجاد گردید و این امر مهم را به تعویق انداخت.

علی اکبر آقامیرزائی تصریح کرد: ما تابع قانون هستیم و چیزی فراتر از قانون نمی خواهیم و با هیچ کس و هیچ نقطه ای مشکلی نداشته و نداریم و به خواسته همه شهرها و روستاها با توجه به قانون احترام می گذاریم و از مسئولین محترم اجرای قانون را خواستاریم.

در ادامه ریاست شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری بسطام ضمن خیر مقدم به اعضای محترم شوراهای اسلامی روستاها و شهرهای بخش ،به ارایه گزارشی از جلسه با معاونت محترم وزیر کشور پرداختند.

هاشم حسنی یادآور شد :ارتقاء بخش ها به شهرستان موهبتی است که از طرف دولت خدمتگزار برای مردم ایجاد شده و هدف آن تقسیم عادلانه بودجه و خدمت رسانی بهتر به مناطق دورافتاده است .

وی خاطر نشان کرد: در جلسه هفته گذشته که با آقای مرتضوی ،معاون محترم وزیر کشور داشتیم ،ایشان بر حق بسطام تاکید نمودند و اظهار داشتند طرح ارتقاء بخش بسطام در هیئت دولت است و ما پیگیر طرح هستیم ،شما هم پیگیر باشید.

هاشم حسنی در ادامه تصریح کرد: شهرستان سرخه هم با مشکلاتی شبیه بسطام روبرو شده بود و تعدای روستا حاضر به الحاق به شهرستان سرخه نبودند که پس از ارتقاء سرخه ،به شهرستان سمنان ملحق شدند ؛حال جای سئوال است چرا در مورد بسطام این دست و آن دست می شود و مشکل حل نمی شود؟!

وی افزود: در آن جلسه خواستار حضور استاندار در جمع اهالی بخش و پاسخگویی به مردم شدیم که طی تماسی قرار شد معاونت محترم استاندار ،جناب آقای خلخالی در فرمانداری حضور یافته تا جلسه ای با حضور ایشان تشکیل گردد ،که در همین حین تعدای از حضار با صدای بلند گفتند: چرا جلسه در بسطام برگزار نشود؟
حسنی پاسخ داد: ما هم پیگیر این مسئله هستیم و به نمایندگی از شما به اطلاع مسئولین می رسانیم.

در ادامه نصراله خدامی (پدر شهید) با حدیثی از امام محمدباقر(ع) که در پستی و بلندیهای زندگی ،جوهره همه شناخته می شود ؛تاکید کرد: در این برهه از زمان هم برای ما و هم برای کسانی که جلوی ما سد می شوند ،امتحانی است که فردای قیامت باید جوابگو باشیم.

وی مسئله سال 1371 را یادآور شد و افزود: در آن سال هم شاهرود به حریم شهری بسطام تجاوز و خط تقسیمات را به ابتدای جاده مجن منتقل کرده بود که با پیگیری نماینده وقت شهرستان ،مرحوم حسینی شاهرودی و بزرگان بسطام طرح اصلاح گردید.

وی در ادامه تاکید کرد: قانون فصل الخطاب ماست و همه تابع قانون هستیم.

وی خاطر نشان کرد: استاندار محترم و دلسوز در جلسه چند روز گذشته خطاب به معاونت محترم وزیر کشور اظهار داشت: انتظار ما از آقای مرتضوی اینست که به همین زودی فرمانداری شهرستان بسطام را هم افتتاح نمایند.

خدامی افزود: استاندار در جلسه افتتاح پروژه دانشکده کشاورزی خاطره ای از رییس جمهور تعریف کرد و گفت: در یکی از سفرهای استانی هیئت دولت که با آقای رییس جمهور از آسمان بسطام عبور می کردیم ایشان فرمودند: آقای استاندار بسطام را چیکار کردید؟
این نکته نشان از با اهمیت بودن بسطام و توجه مسئولین عدالت محور به منطقه کهن و باستانی بسطام است.

خدامی در پایان افزود: بسطام با قدمت حداقل 8000 ساله اش در زمانهایی پایتخت فرمانروایی بوده است و همه اذعان دارند ،بسطام بیش از مناطق دیگر شایسته ارتقاء است.

مجری برنامه خطاب به دکتر کاظم جلالی گفت: سرور عزیز و ارجمند! مردم این بخش به گردن حضرتعالی حق بسیاری دارند ،چرا که انصافا دو یا سه دوره با اختلاف بالای آرای مردم منطقه بسطام به نمایندگی مجلس انتخاب شدید و هم اکنون تقاضا داریم همانطور که مرحوم حسینی در آن سالها با یک نامه از حق مردم بسطام دفاع کردند ،امروز شما هم از ما تنازل نخواسته ،بلکه در مقابل زیاده خواهی زیاده خواهان استوار و محکم از حقوق مردم بخش بسطام دفاع نمایید.

علی اکبر آقامیرزائی افزود: خواسته مردم بخش بسطام موهبتی است که دولت عدالت محور ایجاد کرده است و می خواهند زودتر به این موهبت برسند .با هیچ کس و هیچ جایی مشکلی ندارند و همواره از انقلاب و ولایت دفاع کرده اند و در ادامه راه شهدا برای انقلاب و ولایت جان می دهند و البته در راه رسیدن به حق کوتاه نخواهند آمد و چون ما با حق هستیم ،خدا هم با ماست و یاری خواهد کرد.

وی در پایان مراسم از استاندار محترم و نماینده عالی دولت عدالت محور در استان سمنان درخواست کرد پیام اهالی بخش بسطام را خدمت ریاست محترم جمهور رسانده تا ان شاء ا ... قبل از سال جدید اعلام ارتقاء بخش بسطام تحقق پیدا کند.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 7 اسفند 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، شهرستان بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()