بسطام نیوز: جلسه امشب با حضور پرشور مسئولان و اهالی بسطام در مسجد قلعه برگزار گردید .

در ابتدای جلسه آقای حسین متحدی ضمن تاکید بر حفظ آرامش و وحدت تصریح نمود : ما تابع نظام ولایی بوده و در خط شهدا حرکت خواهیم نمود و با پشتیبانی از مسئولین شهرمان به حق مسلم خود خواهیم رسید و وجبی از خاک بسطام را به بیگانه نخواهیم داد.

متحدی در ادامه افزود: مسئولین بلندپایه نظام اسلامی ما آگاه و بیدارند و همیشه دنبال عدالت بوده اند ،مردم بسطام هم چیزی جز عدالت نمی خواهند و تابع قانون هستند.

در ادامه عضو شورای اسلامی بسطام در دوره های اول و دوم به ایراد سخنانی پرداخت و عنوان کرد: مسئولین شهرستان با دید باز به موضوع بنگرند و اسیر خواسته های نابحق عده ای نشوند!

نصرت ا... خدامی در ادامه تصریح کرد: همه شرایط شهرستان شدن بخش بسطام مهیا بود و طرح پشت در هیئت دولت بود که ناگهان موضوع مخالفت تعدادی از مسئولان مجن مطرح شد ؛ که پس از جلساتی متعدد تصمیم گرفته شد که طرح بدون مجن ارسال شود !

خدامی در ادامه افزود: مسئولینی که ادعای قانون پذیری و عدالت محوری دارند ،چرا قانون را دور زده و سعی میکنند قانون را به نفع خودشان تغییر بدهند ؛آیا به نظر شما اسم این کار خیانت نیست ؟!
این خیانت به مردمی که اینگونه پای آرمانهای انقلاب و رهبری و خون شهدا ایستاده اند ،نیست ؟!
مردم بسطام بهوش باشند که تعدادی از مسئولین قانون را به نفع خودشان عوض نکنند!

خدامی افزود: به ما میگویند شما که میخواهید به خواسته خودتان برسید کوتاه بیایید و به خاطر گرفتن امتیاز شهرستان باید از امتیازاتی هم صرفنظر کنید!
شما دقت بفرمایید کجای دنیا شما مشاهده کردید ،جایی را ارتقا دادند و قسمتی از خاک آنجا را جدا کردند و امتیاز گرفتند ؟!
البته امتیاز که نگرفتند ، امتیازاتی را هم دادند!
سمنان 2 شهرستان مهدیشهر و سرخه را ارتقاء داد و از آنان حمایت کرد و درصدی از عوارض کارخانجات سمنان را به آنان اختصاص داد ،ولی شاهرود چه کار کرد؟!!
مسائل تفرقه افکنانه در شهرستان توسط عده ای مطرح میشود که دور از انتظار است ،کسانی که باید مردم را به آرامش و اتحاد دعوت کنند ،خودشان بلند گویی برای ایجاد اختلاف می شوند!

وی خاطر نشان کرد:
در طی سالیانی که شاهرود شهرستان شده است ،بنام جمعیت کل شهرستان که شامل بخش بسطام ،میامی و بیارجمند هم می شود ،اعتباراتی را گرفته اند و در شهر شاهرود هزینه کرده اند و اکثر امکانات درمانی ،بهداشتی ،آموزشی ،دانشگاهی و ورزشی را در شاهرود متمرکز کرده اند!
خدامی اضافه کرد :چنانچه توزیع امکانات متعادل و متوازن بود دیگر نیازی به ارتقای بخش نبود ،ولی اینگونه نبوده و مردم پیشرفت خود و بخش را در ارتقای شهر و بخش بسطام می دادند.

وی در پایان تاکید کرد: بخش بسطام پرجمعیت ترین بخش در استان بوده و از لحاظ قدمت و میراث فرهنگی کهن و شخصیت های عرفانی آن آوازه جهانی داشته و از خیلی از شهرستانهای جدید استان ،استحقاق بیشتری داشته است ؛بنابراین از مسئولین خواهشمند است به خواسته بحق مردم بخش بسطام توجه نمایند.

در ادامه محمد موحدی ضمن تاکید بر حق مسلم و قانونی اهالی بخش بسطام عنوان کرد: مردم شریف بسطام در مسیر صحت و سلامت حرکت کرده اند و همیشه در خط ولایت هستند و به شهدا و رزمندگان خود افتخار میکنند و هیچ کس حق ندارد بر ما ننگی را وارد کند!

وی یادآور شد: در صورت عدم جوابگویی مسئولین شهرستان ،صدایمان را به گوش مسئولین هوشمند و متدین کشور خواهیم رساند و از خداوند و امام زمان(عج) یاری می طلبییم.

در پایان مراسم ،یکی از رزمنگان هشت سال دفاع مقدس به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: مسئولین جلوی بداخلاقی و بی عدالتی را بگیرند.

حاج قاسمی در ادامه تصریح کرد: باعث تاسف است کسانی که دم از ولایت می زنند به جای جلوگیری از اختلاف ،خود باعث اختلاف هستند!
ایشان افزود: نماینده محترم و فرماندار محترم شهرستان در محاصره شدید آقایان هستند و تهدید شده اند!

وی خطاب به دکتر کاظم جلالی یادآور شد: شما رزمنده سال 64 در سنگر و چادر رزمنده های بسطام بودی ،اگر هنوز به آرمانهای آن روزها پایبند هستی و همانطوریکه آن زمان جانت را بر کف دستت گرفته بودی و برای احقاق حق در مقابل دشمن نبرد می کردی ؛امروز هم برای احقاق حق مردم مظلوم بخش بسطام تا پای جانت بایست.

حاج قاسمی در پایان افزود: اخلاق و متانت مردم بسطام زبانزد خاص و عام است ،در ادامه هم جواب بداخلاقی مسئولین را با متانت و آرامش جواب خواهیم داد.

در پایان مراسم راهپیمایی آرام و باشکوهی تا جلوی درب بخشداری برگزار گردید.
این مراسم که از مسجد قلعه بسطام آغاز شده بود ،با حضور بیش از 500 نفر از مردم شهیدپرور بسطام برگزار گردید ،این تصاویر تنها گوشه ای از حضور پرشور مردمی است

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 اسفند 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار استان سمنان، اخبار شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، بسطام،     |
نظرات()