تقسیمات كشوریبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی ، كاظم جلالی رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با مصطفی محمد نجار وزیر كشور دیدار و گفتگو كرد.

بنا بر این گزارش در این دیدار جلالی با تاكید بر مسائل مربوط به تقسیمات كشوری ، مجددا خواستار پیگیری جدی وزارت كشور برای حصول نتیجه در مباحث مربوط به تقسیمات كشوری در منطقه شاهرود و میامی شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر كشور افزود: با توجه به پتانسیل موجود در منطقه ، خواستار تسریع در شهرستان شدن بسطام و بیارجمند هستیم.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: در شهرستان میامی نیز دو منطقه نردین در كالپوش و فرومد استحقاق بخش شدن را دارند و همچنین حسین آباد در منطقه كوهان و بكران دارای شاخصه های شهر شدن هستند.

رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بسطام نیز با شهرستان شدن این منطقه ، كلاته خیج و قلعه نو خرقان استعداد بخش شدن را دارند و مناطقی همانند میقان و گلستان استعداد شهر شدن را دارا هستند.

كاظم جلالی همچنین برای بخش شدن مجن در منطقه طرود توضیحاتی ارائه كرد و در پایان خواستار ارتقای دهستان ده ملا به بخش شد.

مصطفی محمد نجار وزیر كشور نیز در این دیدار كه مرتضوی معاون سیاسی وزیر كشور و محمدی معاون پارلمانی وزارت كشور نیز حضور داشتند ، بر این نكته تاكید كرد كه مطالعات وزارت كشور در بخش هایی از موارد ذكر شده به پایان رسیده و به كمیسیون های مربوط در دولت ارجاع شده است و در موارد باقی مانده نیز حتما وزارت كشور پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

كاظم جلالی نیز در پایان تاكید كرد: در مواردی كه به كمیسیون مربوط در دولت ارجاع شده ، جنابعالی (وزیر كشور) به عنوان عضو كمیسیون مربوط در دولت با جدیت پیگیری نمایید و در خصوص مواردی كه هنوز وزارت كشور درباره آن به جمع بندی نرسیده است ، دستور تسریع در اقدام صادر فرمایید.

منبع:سایت دکتر کاظم جلالی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 اسفند 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، اخبار استان سمنان، اخبار استان سمنان، اخبار استان سمنان، شهرستان بسطام،     |
نظرات()