بسطام نیوز _ ریاست شورای اسلامی شهر بسطام با بیان اینکه طرح شهرستان شدن بسطام در حال پیگیری است ، عنوان کرد : شهرستان بسطام با ایجاد 4 بخش (شامل بخش مرکزی ،چهلدختران ،گلستان و مجن) هم ممکن خواهد بود .
به گزارش خبرنگار بسطام نیوز ،هاشم حسنی در خطبه های نماز جمعه این هفته بسطام از کلیه مسئولان استان و شهرستان که برای شهرستان شدن بسطام تلاش نمودند ،تشکر و قدردانی نمود و خواستار پیگیری سریعتر طرح شد.

حسنی در ادامه افزود : طرح شهرستان شدن بسطام به مراحل خوبی رسیده بود ،ولی دوستان شورای شهر مجن در جلسه ای که در تهران تشکیل شده بود ، بیان کردند ما نمی خواهیم با شهرستان بسطام باشیم .
سپس جلسه مشورتی با حضور حاج آقا معصومی ،امام جمعه محترم بسطام ،تعدادی از اعضای شوراهای قبلی و خانواده محترم شهدا و با حضور آقای دکتر جلالی نماینده محترم تشکیل شد و قرار شد به اتفاق امام جمعه محترم و بخشدار محترم به مجن رفته و جلسه ای را داشته باشیم ولی دوستان مجنی گفتند : ما می خواهیم به اقیانوس بپیوندیم ،نه دریا !
شب همان روز جلسه ای با حضور استاندار محترم ،معاونت محترم استاندار ، فرماندار محترم و ائمه محترم جمعه و شوراهای اسلامی بخش در محل فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه با توجه به نتیجه ای که از مجن نگرفتیم ، قرار بر این شد ظرف یک هفته طرح بدون مجن ارسال شود ؛بنابراین بخشدار محترم ،آقای محمدزاده ،طرح را دو روزه آماده کرد و به فرمانداری فرستاد.
وی در ادامه تصریح کرد : ما در ادامه پیگیر ارسال طرح بودیم که متوجه شدیم صحبت هایی فراتر از جدا کردن مجن است و برنامه چیز دیگری است !
بنابراین دو مکاتبه محرمانه خدمت معاونت محترم استاندار ،فرماندار محترم و اطلاعات فرستادیم و عنوان کردیم اگر به محدوده جغرافیایی و تقسیمات کشوری بسطام تعرض شود ،تنشهایی بوجود خواهد آمد .

وی تصریح کرد : آقای خلخالی ،معاونت محترم استاندار درخواستی از کارشناسان تقسیمات کشوری نمودند تا این مسئله و مشکل حل شود.
یک مسئله دیگر این است که مطرح کردند مجن بخشی از شاهرود باشد و ما هم مطرح کردیم چه اشکال دارد برای حل این مسئله مجن بخشی از شهرستان بسطام باشد که آقای مرتضوی معاونت محترم وزیر کشور در جلسه تهران گفته بودند : در قانون گفته شده تشکیل شهرستان با ایجاد حداقل 2 بخش باشد ،که اگر 3 یا 4 بخش هم باشد اشکالی ندارد.
آقای بندرآبادی معاونت محترم استاندار و فرماندار محترم شاهرود هم تایید کردند و فرمودند : هم منطقی است و هم قانونی و از هر نظری هم مشکل و تنشی بوجود نخواهد آورد.
محمد هاشم حسنی در پایان افزود : در یکی از سایتهای شاهرود تیتر زدند :مردم بسطام راهپیمایی غیرقانونی می کنند!
که ما حرکت و خبر این سایت (شاهرود نیوز) را محکوم می کنیم .
وی تاکید کرد : مردم بخش بسطام با هم متحد بوده و در راستای اهداف اسلام و انقلاب اسلامی حرکت خواهند نمود.

نوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، شهرستان بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()