*پرسش:

مدت یكسال است كه به مردم بسطام قول شهرستان شدن را داده اید در انتخابات مجلس در جلسات شورای بسطام  ،در روز عاشورا و... چرا به وعده خودتان عمل نمی كنید ?!

*پاسخ دکتر کاظم جلالی
 
بسمه تعالی
 
با سلام و تحیت
 
یا اطلاع رسانی ما بسیار ضعیف است یا شما اخبار را کم تر پیگیری می کنید. بنده نه تنها از انتخابات سال گذشته بلکه قبل از آن هم پی گیر موضوع شهرستان شدن بسطام بوده و هستم. و در چند ملاقات با ریاست محترم جمهور هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی بر این موضوع تاکید ورزیدم. این مهم نیازمند آن بود که استان، طرح شهرستان شدن بسطام را به وزارت کشور ارسال نماید که خوشبختانه حدود دو ماه پیش استان کار را خود را به اتمام رساند. بلافاصله بنده به شکل جدی و مستمر و هفتگی موضوع را از طریق وزیر محترم کشور و معاونت محترم سیاسی ایشان پیگیری کردم که وزارت کشور نیز با نظر موافق طرح را به کمیته سیاسی و دفاعی دولت ارسال نمود که این یک گام به آخر است. یعنی چنانچه در این کمیته این موضوع تصویب شود آن گاه به جلسه هیئت محترم دولت ارسال و در آن جا تصمیم نهایی اتخاذ می شود.
 
در این گام نیمه نهایی یک مسئله به وجود آمد و آن هم مخالفت مردم شریف شهر مجن با الحاق به شهرستان بسطام می باشد که در این خصوص در هفته گذشته که کامل در شهرستان های شاهرود و میامی بودم طی دو جلسه یکی فقط با بزرگان بسطام و دیگری با حضور استاندار محترم و معاون محترم سیاسی امنیتی ایشان با بزرگان شهر و بخش بسطام به بررسی موضوع پرداختیم و راهکارهایی یافتیم که اگر صعه صدر به خرج داده شود موضوع می تواند با سرعت به نتیجه برسد ولی چنانچه دچار کش و قوس های منطقه ای گردد حتماً موضوع با تاخیر مواجه خواهد شد که البته با عقلانیتی که در همگان در منطقه ما وجود دارد انشاءالله به سمتی خواهیم رفت که این کار بزرگ دچار مشکل نشود.

برگرفته از سایت دکتر جلالی

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 دی 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()