حضور معاون سیاسی وزیر کشور در مرکز پژوهش‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلالی، سید صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر كشور با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

در حاشیه این دیدار که با هدف همکاری مرکز پژوهش‌ها و وزارت کشور در امور مربوط به قانونگذاری بود، جلسه هم‌اندیشی برای حل مشکلات شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز برگزار شد.
.
بنا بر این گزارش در این نشست كه خلخالی معاون سیاسی - امنیتی استاندار سمنان، بندر آبادی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شاهرود ، قاضی فرماندار میامی ، حجت الاسلام معصومی امام جمعه بسطام ، حجت الاسلام جناتی امام جمعه مجن ، حجت الاسلام مداحی امام جمعه داورزن ، مهاجری رئیس شورای قلعه‌نو، كیوان رئیس شورای نردین، میری رئیس شورای شهر كلاته خیج ، عرب عامری شهردار كلاته‌خیج ، استاد حسینی عضو شورای شهر دهملا ، كریمی شهردار بیارجمند، باقری عضو شورای بیارجمند، حسنی رئیس شورای شهر بسطام، یعقوبیان شهردار بسطام، هاشمی عضو شورای بسطام، میرباقری عضو شورای شهر مجن، صحرایی شهردار مجن، خوریانی عضو شورای شهر مجن، فولادی رئیس شورای فرومد، سلیمی عضو شورای فرومد، كلانتری رئیس شورای طرود، براتی عضو شورای طرود و جمعی دیگر از مسئولان محلی نیز حضور داشتند، كاظم جلالی در تشریح مشكلات شهرستان‌های شاهرود و میامی در تقسیمات كشوری، گفت: منطقه بیارجمند برای تبدیل شدن به شهرستان مشكلی ندارد و این طرح به وزارت كشور ارائه شده است و آماده تصویب است که امیدواریم وزارت کشور در ارسال آن به دولت تعجیل نماید.
.
نمانیده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود: منطقه نردین، منطقه بزرگ و پرجمعیتی است كه از بخش های تولیدی در زمینه دامداری و کشاورزی منطقه هم به حساب می آید كه ما خواهان بخش شدن آن هستیم و امیدواریم بخش شدن آن با سرعت تصویب شود و مردم به این آرزوی خود برسند.
.
وی با بیان اینكه در موضوع شهرستان شدن بسطام مشكلی نداریم، تصریح كرد: در این میان تنها موضوع مجن باقی می‌ماند که ائمه محترم جمعه دو شهر در جلسه خصوصی که داشتیم مسائلشان را با معاون محترم وزیر کشور در میان گذاشتند.
.
جلالی با بیان اینكه خروج هر منطقه از موضوع تقسیمات كشوری وزارت كشور به نفع دولت است، تاكید كرد: دولت دوست دارد تا جایی كه امكان دارد به مردم خدمت كند و می‌توانم این موضوع را بگویم كه دولت نهم و دهم پرکارترین دولت در زمینه تقسیمات كشوری بودند كه ما هم باید از این فرصت استفاده كنیم، اما با این حال اگر در منطقه این اختلاف‌نظر بین مردم وجود داشته باشد دولت موضوع را از دستور کار خارج می‌کند.
.
وی ادامه داد: با وجود خیرخواهی‌هایی كه در وجود رئیس جمهور ، وزارت كشور و صولت مرتضوی معاون وی وجود دارد نباید این موقعیت را در خصوص تقسیمات کشوری در منطقه خودمان از دست بدهیم.
.
رئیس مركز پژوهش‌های مجلس در تشریح سایر تقسیمات منطقه شاهرود و میامی گفت: در این میان پس از شهرستان شدن بسطام، كلاته‌خیج و قلعه‌نو خرقان باید به بخش تبدیل شوند.
.
جلالی ادامه داد: همچنین در شهرستان‌های میامی، منطقه تاریخی و محروم فرومد باید به بخش تبدیل شود و پس از تبدیل شدن بسطام به شهرستان، منطقه طرود و دهملا به بخش ارتقا یابند.
.
صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر كشور در ادامه این جلسه با بیان اینكه نگاه دولت و رئیس جمهور خدمت است، افزود: به عینه دیده شده است كه اگر روستایی شهر شد یا دهستانی به بخش تبدیل شد منطقه متحول می‌شود و ماندگاری باعث افزایش جمعیت منطقه می‌شود كه این اقدامات تحفه سبزی برای مردم است.
.
معاون سیاسی وزیر كشور درباره تقسیمات کشوری منطقه شاهرود و میامی تصریح کرد: نمی‌خواهیم در این میان كام مردم را تلخ كنیم و باید در این زمینه سازگاری به وجود آید.
.
وی با بیان برخی مشكلات در تقسیم‌بندی كشوری تاكید كرد: باید مشكلات شهری را با تعامل یكدیگر حل كنیم و ائمه جمعه باید در این تصمیم‌گیری‌ها با مردم صحبت كنند چرا كه اجرای این تقسیمات باعث پیشرفت كشور می‌شود.
.
مرتضوی با بیان اینكه رسیدگی به استان‌های كویری مانند سمنان در اولویت كاری دولت قرار دارد، توضیح داد: مهاجرت‌های بی‌رویه را به صلاح كشور نمی‌دانیم چرا كه حاشیه نشینی‌های ناشی از این مهاجرت‌ها در شهرهای بزرگ زیبنده كشور نیست.
.
معاون سیاسی وزیر كشور با تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی،افزود: آقای دکتر جلالی دستورات ریاست محترم جمهور جهت ارتقا منطقه و تبدیل شدن برخی مناطق مثل بسطام و بیارجمند به شهرستان را گرفته و به ما نیز ابلاغ شده است و در یک کلام بنده عرض می‌کنم ما با همه این اقدامات موافقیم و در حال اقدام هستیم که امیدوارم تا به سرعت تمام این موارد انجام داده شود تا هرچه زودتر به خواسته‌های مردم این منطقه جامه عمل پوشانده شود.

نوشته شده در تاریخ شنبه 9 دی 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام، شهرستان بسطام، اخبار ایران و جهان،     |
نظرات()