چنگیز جلیلوند این روزها مشغول بازی در سریال تلویزیونی یلدا به کارگردانی حسن میرباقری است. او در این سریال نقش مردی را بازی می‌کند که علاقه‌مند است هر سال تعزیه بهتر از سال قبل برگزار شود.

چنگیز جلیلوند درباره بازی در سریال تلویزیونی یلدا به جام‌جم گفت: وقتی فیلمنامه یلدا برای بازی به من پیشنهاد شد و آن را مطالعه کردم، خیلی لذت بردم. به نظرم فیلمنامه مناسبی برای محرم بود.

وی افزود: در این سریال به موضوع تعزیه و تعزیه‌خوانی توجه شده است. متاسفانه این هنر در سال‌های اخیر به انزوا کشیده شده است. من هم در این سریال نقش معین البکاء را بازی می‌کنم که علاقه‌مند است هر سال تعزیه بهتر از سال‌های قبل برگزار شود.

جلیلوند گفت: من هر نقشی را بازی نمی‌کنم، ولی با خواندن فیلمنامه یلدا متفاوت بودن آن را با دیگر مجموعـه‌های تلویزیونی احساس کردم؛ ضمن این‌که داوود مــیــرباقری بازنویسی فیلمنامه را بر عهده دارد. او مشاور کارگردان هم است و گاهی سر صحنه می‌آید.

وی با اشاره به این‌که برای اولین بار است که با حسن میرباقری کار می‌کند، گفت: او کارگردان توانمندی است و کاملا به کارش اشراف دارد. با توجه به این‌که یلدا نخستین کار بلند اوست، بنابراین با دقت و وسواس خاصی کار می‌کند و از هیچ صحنه‌ای براحتی نمی‌گذرد.

جلیلوند ادامه داد: لوکیشن این سریال فضای اصیلی است و با فضای قصه همخوانی زیادی دارد. از سوی دیگر قصه نو است و شباهتی با دیگر کارهای تلویزیون ندارد.

وی افزود: بعد از تمام شدن بازی‌ام در سریال یلدا قرار است در سریال تلویزیونی معمای شاه به کارگردانی ورزی نقش ژنرال هایزر را بازی کنم.

چنگیز جلیلوند که از دوبلورهای باسابقه است در سریال «عبور از پاییز» که ماه رمضان چند سال پیش از شبکه دو پخش شد، بازی کرده است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 آذر 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()