رئیس شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری بسطام در سخنانی پس ‌از خطبه‌های نماز جمعه بسطام مشارکت اجتماعی را ضامن ارتقای منطقه و توسعه شهری دانست.

محمدهاشم حسنی گفت: منطقه بسطام در روند رشد و توسعه خود با مشکلاتی مواجه است که اجرایی شدن برخی از راهکارهای برون رفت از آن و دستیابی به شماری از خواسته ها از جمله: احداث اورژانس، اداره ثبت اسناد و نمایندگی پلیس ۱۰+ منوط به شهرستان شدن این بخش است.

وی اظهار امیدواری کرد با حمایت های امام جمعه ارجمند و تأکید و پیگیری نماینده محترم شهرستان که در سخنرانی خود در عصر عاشورا در جمع عزاداران بسطامی ایراد گردید و نیز هماهنگی های به عمل آمده، این خواسته مردمی به زودی تحقق یابد.
 
وی با اشاره به اهمیت توسعه کشاورزی، ضرورت حمایت از کشاورزان و رفع مشکلات این بخش از تشکیل صندوق توسعه کشاورزی در این منطقه خبر داد و افزود: کشاورزان عزیز می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و آگاهی از شرایط و عضویت در این صندوق از تسهیلات آن بهره مند گردند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر در بخشی دیگر از سخنان خود به لزوم حضور فعال مردم در فعالیت های اجتماعی همچون شرکت در مراسم های مذهبی و ملی، جشنواره و سایر برنامه های اجتماعی که از سوی ارگان ها و نهادهای مردمی برگزار می گردد اشاره کرد و خواستار افزایش میزان مشارکت و حضور چشمگیر تمامی شهروندان شد.
 
وی خاطر نشان کرد: علی رغم اطلاع رسانی انجام شده و دعوت از تمامی هیأت های شهر، برگزاری مراسمی همچون عزاداری حرم تا حرم و گلزار شهدا، برپایی نمادین خیمه گاه حسینی و یادبود حرکت کاروان شهدای حسینی مشارکت بیشتر مردمی را می طلبید که انشاءالله در آینده شاهد حضور یکپارچه همشهریان عزیز در مراسم و آیین ها باشیم.

تقویت سرمایه های بانک های شهر و درخواست از بسطامی های ساکن در سایر نقاط کشور و وابستگان آنان به منظور سپرده گذاری در بانک های بسطام با توجه به طرح حساب جاری فراگیر سیستم بانکی و امکان استفاده از تسهیلات در هر گوشه از این مرز و بوم محور دیگر سخنان محمدهاشم حسنی بود.
 
رئیس شورای اسلامی شهر با تقدیر و تشکر از تلاش بی وقفه و خدمات ارزنده ۱۱ساله محسن حسنی گفت: پس از قبول استعفای شهردار مبنی بر لزوم بازگشت به آموزش و پرورش بر اساس قانون جهت سپری نمودن دوران پایان خدمت خود، این شورا محمدعلی یعقوبیان را به عنوان سرپرست انتخاب و منصوب کرد.
 
وی تصریح کرد: این شورا همچون گذشته آماده دریافت نظرات و درخواست های مردمی است و از پیشنهادات آنان در انتخاب شهردار آینده استقبال می کند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 آذر 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()