چند سالیست هیئت جوانان حضرت علی اکبر(ع) در شهر بسطام ،پایه گذار سنت پاک و زیبایی است که هرساله چه در برگزاری جشن ها و چه در برگزاری مراسم های سوگواری ائمه معصومین پیشتاز و نمونه ای در نظم و هماهنگی و معنویت است .
امسال هم مانند سالهای گذشته ،جوانان هیئت حضرت علی اکبر(ع) از ماهها قبل با تلاش و کوشش فراوان در حال آماده سازی نمادین خیمه های اهل بیت و صحنه های کربلا هستند تا در ظهر عاشورا مراسم باشکوه خیمه سوزان را برگزار نمایند. مراسمی که هرساله با حضور هزاران نفر از اقصی نقاط شهرستان و حتی کشور اجرا می شود.
امروز در بین جوانان هیئت رفتیم تا گوشه ای از تلاشهای آنان را به تصویر بکشیم .

با آقای حسین حسنی ،یکی از اعضای هیئت ،گفتگویی انجام دادم که به استحضار می رسانم.
آقای حسنی با سلام و خسته نباشید خدمت شما و تمامی اعضای محترم هیئت ،خواهشمند است راجع به برنامه های هیئت در این ایام توضیحاتی بفرمایید.

با سلام و درود خدمت کاربران محترم سایت بسطام نیوز
هیات جوانان حضرت علی اکبر (ع) با حضور حدود 500 نفر از جوانان پرشور چند سالیست در شهر بسطام تشکیل شده و هر ساله برنامه های متعدد فرهنگی و مذهبی  ؛همچون میلاد حضرت علی اکبر(ع) ، میلاد امام زمان (عج) ،شیرخوارگان حسینی و مراسم عزاداری سالار شهیدان و ...توسط این هیئت در شهر بسطام برگزار میگردد.
امسال هم مانند سالهای گذشته از ماهها قبل تلاش نمودیم تا برنامه زیبایی را داشته باشیم و از روز 7 محرم با همراهی تعدای از اعضای هیئات دیگر اقدام به برپایی نمادین خیمه ها نمودیم و سپس با تلاش تمامی اعضای هیئت ،شروع به آماده سازی صحنه های نمادین عاشورا نمودیم


در رابطه با برنامه فردا توضیحاتی بفرمایید ؟
فردا از ساعت 13 برنامه تعزیه خوانی شروع شده و پس از نخل گردانی ،برنامه خیمه سوزان و مراسم عزاداری و نوحه خوانی
توسط هیئت برگزار خواهد گردید.

در آخر اگر توضیحات دیگری لازم است بفرمایید؟

با تشکر از شما که پیگیر مسائل شهر هستید ، ما دوست داریم تمامی همشهریان در این برنامه دخیل بوده و ما را در برگزاری هر چه باشکوه تر بودن مراسم یاری نمایند و از انتقادات و پیشنهادات سازنده دریغ ننمایند.

در آخر ذکر این جمله الزامی است
امام حسین علیه السلام در راه اسلام و انقلاب آسمانیش تمامی زندگی ،هستی و نیستی اش را نثار کرد ،ما برای امام حسین (ع) و اسلام چه کردیم!!!

آقا شرمنده ایم ...

نوشته شده در تاریخ شنبه 4 آذر 1391    | توسط: بسطام نیوز    |    |
نظرات()