بهروز خوش رزم تهیه کننده مجموعه "یلدا " به کارگردانی حسن میر باقری در گفت وگو با هنرآنلاین در باره شرایط آماده سازی مجموعه برای پخش در ماه محرم عنوان کرد : در حال حاضر بیش از شصت درصد از تصویر برداری مجموعه به پایان رسیده است و برای به موقع آماده شدن سریال برای پخش ، تدوین توسط داود میر باقری ومجتبی اصفهانی همزمان انجام می‌شود.

این تهیه کننده با اشاره به ویژگی های سریال " یلدا " تاکید کرد : تهیه فیلم در حوزه معاونت سیما و موسسه سیما فیلم انجام می‌شود و قرار است مجموعه در شبکه اول سینما پخش شود و در حال حاضر تصویر برداری در شهرستان شاهرود و بسطام انجام می‌شود و در حدود ده روز تصویر برداری در تهران انجام می‌شود.
 خوش رزم در مورد تعداد بخش های سریال که قرار است پخش شود افزود : قراراست مجموعه در 11 قسمت 45 دقیقه ای روی آنتن پخش برود.
این تهیه کننده در باره زاویه دیدی که سریال در باره امام حسین(ع) و عاشورا نشان می‌دهد گفت : مجموعه " یلدا " در اصل اشارتی به هنر تعزیه خوانی برای امام حسین دارد و بن مایه اش بازگشت به اصل خویش و سنتهاست .داستان مجوعه در باره زندگی پدر بزرگی است که وصیت می‌کند در روز عاشورا مراسم تعزیه ای ایجاد شود .اما فرزندان این خواسته را فراموش می‌کنند و به همین جهت نمی‌توانند به وصیت اصلی پدر بزرگ دست پیدا کنند . تقابل مسائل دنیوی با مسائل معنوی و فلسفه عاشورا و قیام آقا امام حسین(ع) در سریال مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
خوش رزم در مورد علل حضور بازیگران تئاتری در این مجموعه گفت : این بازیگران بیشتر به خاطر نزدیکی چهره و فیزیکشان به نقشها‌ انتخاب شدند و قبلا هم تجربه خوب همکاری با این بازیگران را داشتم.
 
عوامل سازنده سریال عبارتند از :فیلم نامه : الهه میر باقری ، بازنویسی : داود میر باقری ، گریم : محسن موسوی ، طراح صحنه و لباس : آیدین ظریف ، بازیگران : محمد رضا شریفی نیا ، کاظم هژیر آزاد ، چنگیز جلیلوند ، اسماعیل خلج ، فریبا کوثری ،الهام پاوه نژاد و سحر افتاده

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آبان 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: شهرستان بسطام، بسطام، اخبار ایران و جهان،     |
نظرات()