بیمارستان میامیجمعی از شهروندان میامی با اعتراض مقابل تنها مرکز درمانی این شهر خواستار ارتقا آن به بیمارستان و تجهیز این مرکز شدند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، عده ای از بانوان میامی صبح آدینه با اعتراض برابر بیمارستان امام رضا(ع) این شهرستان خواستار توجه مسئولان درباره تجهیز و تکمیل بیمارستان این شهرستان شدند که بیش از یک دهه با وجود مصوبه قانونی، تکمیل نمی شود.

این افراد همچنین خواستار اجرای مصوبه قانونی بیمارستان ۶۴تختخوابی میامی شدند که با وجود مصوبه قانونی امروز به ۳۲تخت کاهش یافته و همان نیز مورد اجرای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار نمی گیرد.

شهرستان میامی با دارا بودن جمعیت ۴۰هزار نفری تنها یک بیمارستان دارد.

همچنین مردم میامی که پیش از این طوماری را نیز خطاب به مسئولان ارشد جمهوری اسلامی نوشته بودند، خواستار عنایت ویژه به بیمارستان میامی شدند که در بدو کلنگ زنی با عنوان بیمارستان ۶۴ تختخوابی در دست برنامه ریزی قرار گرفت و سپس با کارشکنی برخی مسئولان به بیمارستان ۳۲تختخوابی و سپس درمانگاه تقلیل یافت.

امروز مردم میامی برای کارهای درمانی خود مانند تروما، دیالیز، اسکن و ... مجبور به سفر به شاهرود هستند.

گفتنی است سالانه ۲۰ میلیون زائر امام رضا(ع) از استان سمنان عبور می کنند که حجم عظیمی از این مسافران در مسیر رفت و بازگشت تجربه عبور از میامی را خواهند داشت که وجود بیمارستان به خصوص اورژانس و تروما برای این شهرستان ضروری است.

منبع :مهر

نوشته شده در تاریخ جمعه 13 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: اخبار استان سمنان،     |
نظرات()