‫بسطام‬‎مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان گفت: «بخش‌های مختلف گردشگری استان در ایام نوروز از طریق ارائه اینترنت رایگان به مسافران و گردشگران نوروزی معرفی می‌شود.»

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، مسعود میررضایی افزود: طرح چتر وای فای رایگان با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری استان، ایجاد توقفگاه‌های موقت برای استراحت مسافران و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای و ایجاد شادابی و نشاط در مردم در این استان اجرا می‌شود.

میررضایی ادامه داد: از 70 نقطه مزیت‌دار شناسایی‌شده در استان، در فاز اول و برای ایام نوروز، 20 نقطه پربازدید استان برای ارائه اینترنت باکیفیت مطلوب انتخاب شده است.


او با بیان اینکه سایر 50 نقطه شناسایی‌شده در استان برای سفرهای تابستانه زیر چتر وای‌فای رایگان قرار می‌گیرد گفت: مجموعه تاریخی بسطام، پارک سیمرغ و پارک 17شهریور سمنان، مسجد امام و جامع سمنان، پارک آبشار شاهرود، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مسجد تاریخانه دامغان، پلیس‌ راه سرخه و زائرسرای لاسجرد، موزه اقوام گرمسار، چشمه‌علی دامغان و... از نقاط پیش‌بینی‌شده برای ارائه اینترنت رایگان است.

میررضایی افزود: تا 15 اسفند تمام تجهیزات و سخت‌افزارها در نقاط درنظرگرفته‌شده نصب می‌شوند و تا 20 اسفند ارائه خدمات وای‌فای رایگان در این مناطق امکان‌پذیر می‌شود.

او با تأکید بر معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی و اماکن تفریحی این استان در تعطیلات نوروزی گفت: قرار است با همکاری همراه اول، به تمام مسافران ورودی به استان پیامک‌هایی با مضمون معرفی جاذبه‌های گردشگری استان ارسال شود.

سالانه 20میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان عبور می‌کنند.

منبع :برنا

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()