زهرا احمدی پورمعاون رئیس جمهور با اشاره به روند پیش رو برای ثبت جهانی مجموعه تاریخی بایزید بسطامی عنوان کرد: این مجموعه نیز ابتدا باید به لیست موقت رفته و بعدازآن به لیست اصلی که به یونسکو ارسال می‌شود؛ برود.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، زهرا احمدی‌پور عصر امروز در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: امروز 10 اثر را برای ثبت جهانی در لیست موقت داریم.

وی با اشاره به اینکه چهار اثر نیز از سوی کشورمان برای ثبت جهانی به یونسکو معرفی‌شده است افزود: به‌طور مثال شهر ساسانی و جنگل هیرکانی 2 هفته گذشته برای ثبت در فهرست آثار ملی به یونسکو ارسال‌شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به روند ثبت آثار در فهرست آثار جهانی عنوان کرد: مشخصات و ویژگی‌های آثار تاریخی، طبیعی و معنوی کشور که ظرفیت ثبت جهانی را دارند ابتدا باید آماده‌شده و به لیست موقت بیاید.

احمدی پور با اشاره به روند پیش رو برای ثبت جهانی مجموعه تاریخی بایزید بسطامی عنوان کرد: این مجموعه نیز ابتدا باید به لیست موقت رفته و بعدازآن به لیست اصلی که به یونسکو ارسال می‌شود؛ برود.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم که یونسکو نیز هر 2 سال یک‌بار تنها یک اثر را از هر کشور در این زمینه می‌پذیرد و ثبت جهانی می‌کند.

منبع :نسیم

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان، مجموعه تاریخی بسطام،     |
نظرات()