امام جمعه بسطام گفت: مدال افتخار کشور، قدرت و گزینه های روی میز ما، شهدا می باشند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی رضوی در یادواره 18 شهید فرهنگی و 93 شهید دانش آموز منطقه بسطام، شهادت را از فیوض عظما و بالاترین افتخار و خوبی عالم برشمرد و افزود: ما شیعیان با واژه ایثار و شهادت خود را قدرت برتر جهان می دانیم چرا که هیچ قدرت اقتصادی، مادی و هیچ فرهنگ غربی نمی تواند با آن مقابله نماید.

امام جمعه بسطام با اشاره به اینکه حکومت دینی و انقلابی خون می خواهد و شهدا با خون خود درخت اسلام را آبیاری نمودند، تصریح نمود: مدال افتخار کشور، قدرت و گزینه های روی میز ما شهداء، خانواده های شهداء و ایثارگران می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی رضوی به وضعیت شهدای منطقه اشاره کرد و بیان نمود: 80% شهدای ما جوانانی بودند که با سن بسیارکم و گذشتن از بهترین لحظات زندگی، با تقوی دینی و اعتقادات مذهبی و تقدیم جان خود به انقلاب، برای کشور ما عزت آفریدند.

این مراسم با حضور  خانواده های معزز شهدای فرهنگی و دانش آموز منطقه، مسئولین اداره کل ،مسئولین شهر بسطام و مدیران مدارس شهر بسطام در کانون شهید مفتح برگزار شد.

اجرای حاملان قرآن و گاردپرچم  توسط هنرجویان هنرستان شهید چمران، قرائت قرآن توسط دانش آموز مهران رضوانی از دبیرستان امام خمینی(ره) دارنده رتبه کشوری، پخش کلیپ رهبری و شهدای فرهنگی و دانش آموز منطقه، قرائت نامه ی فرزند شهید به پدرش توسط همکارفرهنگی (فرزند شهید علیمحمدی) و مداحی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 اسفند 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()