جشنواره غذای سنتی و ایرانی در بسطام برگزار شدجشنواره غذای سنتی و ایرانی با هدف ترویج غذاها و نوشیدنی های سالم در شهر بسطام برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، جشنواره غذا با هدف ترویج غذاها و نوشیدنی های سالم در شهر بسطام برگزار شد.

مریم قربانیان مسئول برگزاری این جشنواره گفت: ترویج غذاهای ایرانی و محلی، ترغیب خانواده ها به استفاده از غذاهای سالم و پرهیز از استفاده فست فودها و غذاهای آماده و استفاده از محصولات کشاورزی ارگانیک در طبخ غذا از اهداف برگزاری جشنواره غذای بانوان بسطامی بود.

وی با اشاره به نقش تغذیه در پیشگیری از انواع بیماری ها اظهار کرد: تمامی افراد باید در زندگی روزانه خود به داشتن تغذیه سالم خود و اعضای خانواده توجه ویژه ای داشته باشند.

مسئول برگزاری جشنواره غذا بانوان بسطامی با اشاره به استقبال خوب بانوان این شهر از برگزاری جشنواره افزود: بانوان شرکت کننده در این جشنواره با پخت انواع غذاهای محلی، سنتی، دسرها و آش های محلی هنر آشپزی خود را به نمایش گذاشتند و تنوع غذاها و سفره آرایی آن نشان دهنده سلیقه خوب و طبخ عالی غذا توسط بانوان این شهر بود.

قربانیان بیان کرد: این جشنواره در سالن اجتماعات امام زاده محمد علیه السلام شهر بسطام برگزار شد و در پایان از بانوانی که بهترین دست پخت ها را داشتند تقدیر شد.

جشنواره غذا شهر بسطام توسط بسیج خواهران حوزه ریحانه الرسول(س) و استقبال پرشور بانوان شهر بسطام برگزار شد.

منبع: پایگاه خبری نسل شاهوار

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 بهمن 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()