Image result for ‫دکتر خیراندیش‬‎اگر برای توسعه علمی کشور به دنبال یک راه میانبر هستیم باید با اصلاح غذا و تقویت معنویت این امر را محقق سازیم. قوت، انرژی و همین‌طور صفات پسندیده چون سخاوت، شجاعت و مهرورزی در تن گرم وجود دارد و در نقطه مقابل ضعف، ترس، تردید و بزدلی محصول جسم سرد است.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز و به نقل از کاشان اول، رئیس موسسه تحقیقات حجامت ایران شامگاه جمعه در هیئت حضرت علی اصغر(ع) مسجد صادقیه کاشان اظهار کرد: اگر برای توسعه علمی کشور به دنبال یک راه میانبر هستیم باید با اصلاح غذا و تقویت معنویت این امر را محقق سازیم.

علمای قدیم به غذای طلاب اهمیت می دادند

حسین خیراندیش تصریح کرد: برای ایجاد معنویت و پرواز روح باید از نظر کمیت کم‌خوری را مدنظر داشته باشیم و از لحاظ کیفیت سعی کنیم تا مواد گیاهی غذا بر حیوانی آن غلبه داشته باشد و حلال و طیب باشد چرا که روح برخواسته از غذاهای گیاهی لطیف بوده و باعث ایجاد آرامش و معنویت در انسان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته علمای حوزه‌های علمیه به غذا و سبک زندگی طلاب توجه داشته‌اند افزود: مربیان قدیم هم مربی تن بوده‌اند و هم مربی روح و فکر و از این رو ابتدا به آشپزخانه توجه داشته‌اند و بعد به کلاس می‌پرداختند اما امروزه این دو حوزه از یکدیگر جدا شده‌اند و به غذاهای مراکز آموزشی توجهی نمی‌شود.

پزشکی مدرن از مفاهیم گرمی و سردی درکی ندارد

کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: اصل سردی و گرمی غذا از اصول مهم طب اسلامی است که اگر پزشکان در تجویزات خود و مردم در تغذیه‌شان به آن اهتمام بورزند بساط بیمارستان‌ها برچیده می‌شود و از به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری خواهد شد، اما پزشکی مدرن درکی از این مفاهیم ندارد.

به گفته وی، دست‌های دشمنان به دنبال تسلط بر فرهنگ تغذیه کشور است و با برنامه‌ریزی موفق به حذف سرکه، حجامت و بسیاری دیگر از سنت‌های ارزشمند فرهنگ تغذیه بومی ایران شدند و با گسترش غذاهای سرد در سفره مردم آنها را به انواع بیماری‌ها مبتلا کردند.

برای تعالی جامعه شیعی باید غذا و تن آنها را گرم کنیم

وی افزود: قوت، انرژی و همین‌طور صفات پسندیده چون سخاوت، شجاعت و مهرورزی در تن گرم وجود دارد و در نقطه مقابل ضعف، ترس، تردید و بزدلی محصول جسم سرد است و اگر نگاهی به اشخاص تاثیرگذار در طول تاریخ داشته باشیم اکثر آنها دموی مزاج و دارای مزاجی گرم بوده‌اند پس برای تعالی جامعه شیعی باید غذا و تن آنها را گرم کنیم.

خیراندیش با بیان اینکه گسترش غذاهای سرد باعث سردی و ضعف مردم به خصوص زنان جامعه شده است عنوان کرد: افزایش افسردگی در بانوان به ویژه در دوران بارداری و بعد از آن و همین‌طور ضعف خانم‌ها برای وضع حمل طبیعی و شیر دادن به نوزاد، ناشی از فرهنگ غلط تغذیه و فاصله گرفتن از فرهنگ غنی تغذیه به سبک ایرانی اسلامی است.

اصلاح تغذیه، روح معنوی را رشد می دهد

به گفته این کارشناس طب سنتی با رعایت آداب طب اسلامی در رابطه با تغذیه، روح انسانی اوج می‌گیرد و به معنویت نزدیک‌تر می‌شود و هر کس با هر دین و فرهنگی اگر اصول تغذیه را رعایت کند در نهایت به معنویت و فرهنگ اهل بیت(ع) خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با پالایش غذا، روح پالایش می‌شود و چنین روحی استعداد بیشتری برای بهره‌مندی از روح انسان کامل دارد و چنین چیزی تنها مخصوص به مسلمانان یا شیعیان نیست و در نقطه مقابل اگر مسلمانان فرهنگ تغذیه را رعایت نکنند به مرور از معنویت دور خواهند شد.

خیراندیش با اشاره به اینکه روح انسان با نزدیکی به روح انسان کامل از آن الهام و قوت می‌گیرد اظهار کرد: خیلی از دانشمندان بزرگ دنیا که جامعه بشری را در عرصه‌های مختلف به جلو برده‌اند انسان‌هایی معنوی بوده‌اند که در اتصال به مبدأ هستی الهام گرفته‌اند.

وی که عضویت در حزب جمهوری اسلامی را در کارنامه خود دارد، ادامه داد: بسیجیان در دوران دفاع مقدس با نزدیک شدن به انسان کامل از او گرما و قوت می‌گرفتند و این قوت روحانی، جسم و فکر آن را شعله‌ور می‌ساخت و باعث پیشروی آنها می‌شد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 آبان 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: طب ایرانی و اسلامی،     |
نظرات()